Sezon 2017 rozpoczety, a 2016 czas podsumowac!

Rozpoczęłam z przytupem sezon jeździecki 2017. Dlatego dzisiaj podsumowanie minionego 2016 i trochę o planach na nowy rok. Zapraszam!

Podsumowanie 2016:

styczeń – treningi halowe, przygotowanie do nowego sezonu po roztrenowaniu

luty – dwa czyste przejazdy w MR (120) na zawodach Halowego Pucharu Polski na Mazurach. Trzeciego dnia bardzo niefortunna awaria sprzętu.

marzec – zawody w Krakowie, Mała Runda i niewielkie problemy, przejazd z jedną zrzutką, dwiema, a potem niestety upadek. Zmiana kiełzna na wielokrążek i dalsze treningi.

kwiecień  i maj– dalsze treningi i pierwsze zawody otwarte w Warce (regionalne) i ogólnopolskie w Krakowie w MR (120-125), przejazdy na jedną lub 2 zrzutki, jeden na czysto. Trochę przerwy maturalnej w maju w bardzo intensywnych treningach i powrót do normalnego trybu

czerwieczawody ogólnopolskie w Krakowie i pierwsza Średnia Runda (moje pierwsze 130 w ogóle). Zawody ogólnopolskie w Łodzi i świetny przejazd w ŚR (130) z jedną zrzutką i super czasem, doskonała forma.

lipiecCSN 2* Gałkowo Masters i świetne przejazdy w ŚR (130) na jedną i 2 zrzutki, dalej super forma.

sierpień – kolejne zawody ogólnopolskie w Krakowie i pierwsze 135 (pierwszy finał ŚR).

wrzesień10-te miejsce w Mistrostwach Warszawy i Mazowsza w grupie seniorów (wysokości 130-135).

październik/listopad – początek sezonu halowego, dalsze starty na zawodach ogólnopolskich w Krakowie i w Łodzi w ŚR, niestety minimalny spadek formy i zrzutki. Dalsze treningi, duuużo pracy. Powoli do przodu, lepsze i gorsze dni, choć ciągle, z treningu na trening,  przejazdu na przejazd coraz lepsza technika.

grudzień – powoli wraca forma na CSI 1-3* Cavaliada Tour w Poznaniu! Nasze pierwsze CSI! Dwa bardzo dobre przejazdy w Małej Rundzie (120-125), na 1 zrzutkę i na czysto. Tak zakończyłam sezon startowo-treningowy 2015.

2015 był kolejnym rokiem spełniania ogromnych marzeń, moim pierwszym rokiem Średnich Rund i pierwszego CSI i pierwszym w kategorii wiekowej Młodych Jeźdźców (YR). Ale też rokiem naprawdę trudnym. Często forma Zendera spadała od szczytu do kilku zrzutek, a ja popełniałam na pewno wiele błędów. Ale też nauczyłam się bardzo dużo, pokonałam kolejne bariery, zarówno swoje jak i konia – techniczne, fizyczne i na pewno też psychiczne i emocjonalne (choć tutaj raczej wyłącznie u siebie, Zender pozostawał spokojny, skupiony i opanowany w niemal każdej sytuacji 😛 ). Cieszy mnie spełnienie założonych na początku sezonu planów.

2017 zaczął się świetnie!

Zakwalifikowaliśmy się na CSI 2* Cavaliada Tour, drugie zawody z cyklu, rozgrywane w Lublinie. Dzięki świetnemu przejazdowi (choć na 2 zrzutki, mimo to wynik okazał się i tak niezły, a trener bardzo zadowolony 🙂 ) drugiego dnia w Średniej Rundzie (130-135) zakwalifikowaliśmy się wśród 35 par (ze 114 startujących w drugim dniu kwalifikacji i w sumie ponad 240 koni na całych zawodach) do prestiżowego konkursu Speed And Music i pojechaliśmy go całkiem nieźle 🙂 A co planujemy na ten rok?

  • Szlifowanie Średniej Rundy! Tak, konkursy na tych wysokościach idą nam coraz lepiej, ale musimy jeszcze poprawić kilka rzeczy, aby czuć się w nich tak pewnie jak pod koniec zeszłego sezonu w MR.
  • Dalsze starty w ŚR na zawodach międzynarodowych (CSI) i ogólnopolskich (ZO, CSN).
  • Sprzedaż konia Caruso i szukanie drugiego wierzchowca „do pary” z Zenderem na wyższe konkursy.
  • A co z „Oczkiem Wyżej”? Jeśli wszystko pójdzie dobrze, to pierwszy start/pierwsze starty w 140 może i zaliczymy w tym roku. Wszystko zależy od postępów, formy i zdania mojego trenera. Ale z nazwaniem tego ścisłym „planem” byłabym ostrożna – na razie skupiamy się na wysokościach 130-135, a regularnie skakane 140-145 to wysokość planowana na jeszcze następny sezon, czyli 2018.

16776365_1577492158927495_2143621734_o

Kibicujcie nam, przyda się! 🙂

Podoba się? OBSERWUJ —>

W sprzedaży płyta Sacrimonii! http://sacrimoniaofficial.8merch.com/services/store

Poza tym ukazał się mój kolejny artykuł w magazynie „Kyaa!”: https://manganime.pl/kyaa-48-p-18079.html

I warto zajrzeć na współtworzoną przeze mnie grupę „Mówców Kultury”: https://www.facebook.com/mowcy.kultury/?fref=ts

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s