Podsumowanie sezonu 2015 i plany na 2016.

Sezon startowy 2015 dobiegł końca, a 2016 ruszył pełną parą. Pod spodem, na początek, krótkie podsumowanie i opis mojego sezonu startowego i treningowego 2015:

styczeń – treningi halowe, zimno, nic się nie dzieje

luty – pierwsze starty. Same eliminacje. Kompletne załamanie.

marzec – choroba Caruso. W całym tym dotychczasowym nieszczęściu niepowodzeń prawie umarł mi młody koń (albo właściwie cudem przeżył), z którym wiązałam duże plany na ten rok i kilka następnych. Operacja na szczęście się udała, ale potem nic nie było pewne. Kiedy przez kilka dni było trochę lepiej, to potem działo się coś niebezpiecznego i wracaliśmy do żywienia i leczenia pooperacyjnego. Dopiero po miesiącu jego stan ostatecznie się ustabilizował i tylko polepszał. Wtedy zaczęliśmy myśleć o jego wyjściu ze szpitala.

kwiecień – dalsze treningi. Kiedy dowiedzieliśmy się, że Henio nie wróci do treningu przez kolejne pół roku, zaczęliśmy szukać trzeciego konia. Pod koniec kwietnia młody wrócił ze szpitala i zaczął chodzić na spacery w ręku.

maj – kupno i przyjazd Zendera. Po tygodniu treningów zawody w Poczerninie. Klasa N z jedną zrzutką. Potem start w Pucharze Sielanki Warce w N także z jedną zrzutką.

czerwiec – wygrana N w Pucharze sielanki w Warce (0pkt). Potem czysty przejazd w Małej Rundzie na CSN3* Gałkowo Masters, 12-te miejsce.

lipiec – dalsze starty w Pucharze Sielanki w Warce w klasie N i kilka dekoracji. Wszystkie ładne, z jedną zrzutką.

sierpień – 5-te miejsce (0pkt) w Małej Rundzie  ZO-B* w Michałowicach (Kraków). Potem start (jedna zrzutka) w N w Pucharze Sielanki. Caruso wraca do treningów.

wrzesień – pierwszy wypadek przed treningiem na Caruso, szpital (uraz kręgosłupa i miednicy). Dwa tygodnie leżenia w łóżku. Jednak jakoś się pozbierałam i wsiadłam na konia (dzień przed zawodami, magiczne są właściwości leków przeciwbólowych). Potem z Zenderem ZO-B* w Bobrowym Stawie. 5 przejazdów w Małej Rundzie na jedną zrzutkę. Pod koniec miesiąca finał Pucharu Sielanki i 4-te miejsce w rundzie 120/125 w ogólnej klasyfikacji.

październik – MWiM w Poczerninie i niestety niefortunny drugi wypadek. Upadek razem z koniem na rozprężalni przed finałami. Kolejny, taki sam uraz. Tym razem obrzęk szpiku. I kolejne tygodnie w łóżku.

listopad – przeprowadzka do stajni Master Film Wilcza Góra. HZO-B 2* HPP Sopot i: 4 przejazdy pod rząd na czysto w Małej Rundzie, 4-te miejsce, ostatniego dnia jedna zrzutka, kwalifikacja do finału Pucharu Polski. W sumie jedna zrzutka na 5 przejazdów 🙂 . Potem zawody w Michałowicach i: 1-sze miejsce w Małej Rundzie (0pkt) i ZROBIENIE DRUGIEJ KLASY SPORTOWEJ (i 2-giej licencji w skokach), 5-te miejsce w MR (0pkt) i trzeciego dnia też czysty przejazd w MR. Całe zawody na czysto 🙂

Tak było w minionym roku. Od szeregu porażek, choroby młodego i zupełnego dołu psychiczno-sportowego, poprzez kilka udanych przejazdów i dwa groźne wypadki przeszedł do pasma zwycięstw, ogromnego szczęścia i zdobycia drugiej klasy. Wszystko dzięki jednemu stworzonku o wdzięcznym imieniu „Nadajnik” – Zenderowi 🙂 oraz mojemu wspaniałemu trenerowi, panu Zbyszkowi, który podczas porażek nigdy się nie poddawał i zawsze cierpliwie powtarzał „będzie dobrze”. W końcu to „będzie dobrze” sprawdza 🙂 Jest i będzie dalej. Druga klasa sportowa to coś, co daje mi możliwość startów w Dużej i Średniej Rundzie oraz kwalifikacji do Mistrzostw Polski Młodych Jeźdźców.

Sezon 2016, mój pierwszy w kategorii Młodych Jeźdźców (YR) zaczął się od całkiem udanych ZO-B 2* HPP w Dąbrówce Małej, gdzie zaliczyliśmy dwa bardzo dobre przejazdy w Małej Rundzie ( na czysto i z jedną zrzutką), a trzeciego dnia niestety małe niepowodzenie z powodu awarii sprzętu. Na ten rok mamy następujące cele:

  • Dalsze, czyste starty na poziomie Małej Rundy i FMR (120-125) na ZO i CSN.
  • Pierwsze CSI.
  • Rozpoczęcie startów w Średniej Rundzie (130-135) (ZO, CSN i CSI).
  • Przejazd w Finale Średniej Rundy.
  • Przejazd w Średniej Rundzie/klasie C na czysto.

Nowy rok, nowe zadania i nowe możliwości. Wszystko przed nami. Trzymajcie kciuki za mnie, Zendera i całą ekipę!

Zrzut ekranu 2015-12-02 o 22.53.26

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s